Dersim Web Tasarım » TÜRKPATENT Kararlarına İtiraz Ücreti Başvurunuzun TÜRKPATENT tarafından re’sen RED veya itiraz üzerine kısmi/tümden RED kararlarına itiraz ücreti 3005 ₺ (KDV DAHİL)
Dersim Web Tasarım » TÜRKPATENT Kararlarına İtiraz Ücreti
Dersim Web Tasarım
Dersim Web Tasarım Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Hastane Önü Cd. Sanat Sk. 62000 Merkez Tunceli
"Tüm online iş, işlemler ve ödemeler
ETKİN PATENT üzerinden yürütülmektedir."

TÜRKPATENT KARARLARINA İTİRAZ ÜCRETİ

2546.61 ₺ + KDV 6000 ₺
Ürün Puanı:
TÜRKPATENT  kararlarına itiraz, yani YİDK (Yeniden İnceleme ve Değerlendirme Kurulu) nezdinde yapılacak itiraz hizmetlerini online satın alabilirsiniz. Marka tescil başvurularının re'sen kısmen ve/veya tümden RED kararlarına veya başvuru yayın kararına üçüncü taraflarca yapılan itirazlar sonucunda başvurunuzun kısmen ve/veya tümden RED kararların YİDK nezdinde itiraz edilmektedir. Marka ismi ve başvuru numarasını marka ismi alanına lütfen yazınız. Ödeme ve talep tarafımıza ulaşır ulaşmaz başvuru sahibiyle irtibat kurulmakta ve TÜRKPATENT karara itiraz için gerekli olan bilgi ve belgeler ayrıca istenmektedir.
 • TÜRKPATENT Ücreti 796.61 TL
 • TÜRKPATENT Harcı (KDV Uygulanmaz) 0 TL
 • Hizmet Ücreti 1750 TL
 • KDV Matrahı 2546.61 TL
 • KDV Tutarı %18 458.39 TL
 • Genel Toplam 3005 TL
KATEGORİ: Marka Tescil

Paylaş

TÜRKPATENT KARARLARINA İTİRAZ HİZMET AÇIKLAMALARI

1. Ödeme ve talep alınır alınmaz, TÜRKPATENT karara itiraza konu dosya incelenmekte ve hemen akabinde başvuru sahibi ile irtibat kurulmaktadır.

2. Marka tescil başvurularının re'sen kısmen ve/veya tümden RED kararlarına veya başvuru yayın kararına üçüncü taraflarca yapılan itirazlar sonucunda başvurunuzun kısmen ve/veya tümden RED kararların YİDK nezdinde itiraz edilmektedir.

3. Dersim Web Tasarım olarak başvuru öncesi olası re'sen ret ve/veya itiraz üzerine ret riskleri paylaşılmakta ve mümkün mertebe riskleri tümden bertaraf edebilecek ve/veya en azından mümkün mertebe minimize edebilecek yenilikçi çözümler geliştirilmekte ve müşteri onayı alındıktan sonra başvuru yapılmaktadır. 

4. Başvuru üçüncü taraf vekil şahıs ve firmalarca yapılmış marka sahipleri için de Dersim Web Tasarım' den TÜRKPATENT  karara itiraz hizmeti alabilirsiniz. 

5. Şayet gerekiyorsa karara itirazın  lehe sonuçlanmasını sağlayacak bilgi ve belgeler başvuru sahibinden ayrıca istenmektedir.

6. TÜRKPATENT kararlarına itirazları, öncelikle kısmi/tümden RED gerekçelerini ortadan kaldıracak güçlü bilgi, belge ve hukuki argümanlar ve bunları destekler içtihatların olması gerekir. Dahası ve önemlisi bunları net, açık ve anlaşılır bir şekilde açıklayan yetenekli ve deneyimli marka vekilleri olması elzemdir. Aksi takdirde haklı gerekçeleriniz olsa bile bunları net anlaşılır bir şekilde sunamadığınız zaman itirazlarınız reddedilir.

Dersim Web Tasarım tüm itirazlarda olduğu gibi YİDK itirazlar öncesi de müvekkillerine muhtemel sonuçları yazılı olarak gerekçeleriyle birlikte raporlar. (Marka Makalelersayfamızda, YİDK nezdinde yaptığımız kimi itirazların elde dilen içtihat niteliğinde ki kararları inceleyebilirsiniz.)

7. YİDK itirazlarınıza sunduğunuz bilgi, belge ve gereçlerine göre inceleme ve karar verildiğinden oldukça dikkatli olunmalıdır. Aksi takdirde haklılığınızı ispatlar yasal argümanlar olmasına rağmen, YİDK itiraz dilekçelerinize bunları konu etmezseniz sonradan olası  YİDK iptal davasında mahkemelerde de bunları öne süremezsiniz. Çünkü YİDK sizin sunduğunuz belge ve gerekçelerinize göre karar verdiğinden, olası davalarda da YİDK' in o günkü hukuki duruma yani sunulan gerekçe ve delillere göre verdiği kararların yasal şartlara uygunluğunu incelenir ve ona göre karar verilir.

8. Yine çoğunlukla YİDK itiraz dilekçelerinde herhangi bir yasal dayanağı olmayan soyut suçlamalar ve/veya önceden bir şekilde hatalı karar verilmiş itirazlar birimi ve YİDK kararları emsal gösterilir. Elbette ki kurum kararlarında birlik esastır ama önceden bir şekilde verilmiş hatalı bir kararı sürekli emsal olarak yeni hatalı kararlarda alınamaz. Nitekim Yargıtay bile önceden alınmış emsal niteliğinde kimi kararlarını değişen ulusal ve uluslararası yasal koşullar ve yaklaşımlar nedeniyle kimi durumlarda revize edebildiğine göre sadece YİDK' in önceki kararlarını emsal göstererek itirazlardan sonuç alınması beklenmemelidir. 

Dahası her dosya kendisine has özellikler taşır. Oysa sıklıkla ve maalesef önceden bir başka dosya ve marka için hazırlanmış dilekçeler kullanıldığından sonuç alınması gerekirken kaybedilen onlarca marka da bulunmaktadır.

İstenen belgeleri bilgi(at)etkinpatent.com e-posta veya 0536 580 3757 nolu WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

 

 1. Vekaletname (TIKLAYINIZ)
  (Noter tastiği gerekmez.)  
a) Başvuru sahibi şirket ise vekil eden alana kısaltma yapmadan ticaret unvanının tamamını yazınız. İlgili alanlara adres, vergi dairesi ve vergi numarası, telefon, e-posta adresi, tarih, kaşe ve imza edilmelidir. 

b) Başvuru sahibi şahıs ise vekil eden alana; Ad Soyad, TC. Numarası, Adres ve varsa vergi dairesi ve numarası,  (yoksa boş bırakabilirsiniz.) telefon, e-posta adresi yazılmalıdır. Alt sağ tarafa ise Ad Soyad tarih ve imza edilmelidir.  

 1. Karara İtiraza konu marka başvuru bilgileri (Başvuru numarası, sahibi vs)
 2. Kart sahibi ile başvuru sahibi farklı ise yazılı olarak bildiriniz.
 3. Havale/EFT yoluyla ödeme yaptıysanız dekont veya ödeme bilgilerinizi bildiriniz.

YORUMLAR

Hizmet ve ücretlerimiz hakkında görüşlerinizi rica ediyoruz.
Müşteri Avatar

Remzi (1 Mart 2020)

İtiraz öncesi sunduğuz rapora göre kararın çıkması bizi çok memnun etmiştir. Teşekkürler...

Puan:YORUM YAPIN

Ad Soyad

E-Posta

Telefon

Puan

Yorumunuz