Dersim Web Tasarım » Marka Yayına İtiraz Ücreti Üçüncü taraflarca yapılan tescilli markanıza benzer başvuruların marka yayına itiraz ücreti 2.465 ₺ ‘dir (KDV DAHİL)
Dersim Web Tasarım » Marka Yayına İtiraz Ücreti
Dersim Web Tasarım
Dersim Web Tasarım Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Hastane Önü Cd. Sanat Sk. 62000 Merkez Tunceli
"Tüm online iş, işlemler ve ödemeler
ETKİN PATENT üzerinden yürütülmektedir."

MARKA YAYINA İTİRAZ ÜCRETİ

2088.98 ₺ + KDV 5000 ₺
Ürün Puanı:
Online Marka Yayına İtirazlarda; Markanıza benzer ve/veya iltibas yaratma tehlikesi olan üçüncü taraf başvurularına İTİRAZ işlemelerini buradan online olarak yapabilirsiniz.
Marka ismi ve başvuru numarasını marka ismi alanına lütfen yazınız. Ödeme ve talep tarafımıza ulaşır ulaşmaz başvuru sahibiyle irtibat kurulmakta ve marka yayına itiraz için gerekli olan bilgi ve belgeler ayrıca istenmektedir.
 • TÜRKPATENT Ücreti 338.98 TL
 • TÜRKPATENT Harcı (KDV Uygulanmaz) TL
 • Hizmet Ücreti 1750 TL
 • KDV Matrahı 2088.98 TL
 • KDV Tutarı %18 376.02 TL
 • Genel Toplam 2465 TL
KATEGORİ: Marka Tescil

Paylaş

MARKA YAYINA İTİRAZ HİZMET AÇIKLAMALARI

1. Ödeme ve talep alınır alınmaz, marka yayına itiraza konu dosya incelenmekte ve hemen akabinde başvuru sahibi ile irtibat kurulmaktadır.

2. Yayına itiraz öncesi olası YİDK itirazları da gözetilerek başvuru sahibine muhtemel sonuçları yazılı raporlanmaktadır.

3. Dersim Web Tasarım olarak Marka Takip ve İzleme yaptığımız tüm müvekkillerimize marka benzerliği nedeniyle yapılacak itirazların lehe olması halinde itiraz önerilmektedir. Lehe sonuç doğurmayacak sadece hizmet ücreti yaratmak için itirazlar önermez. 

4. Başvuru üçüncü taraf vekil şahıs ve firmalarca yapılmış başvuru/tescilli marka sahipleri için de Dersim Web Tasarım' den marka yayına itiraz hizmeti alabilirsiniz. 

5. Marka Yayına İtiraz lehe sonuçlanmasını sağlayacak bilgi ve belgeler başvuru sahibinden ayrıca istenmektedir.

6. Bir dava için verilen ilk dilekçede yazılı iddia, görüş ve hukuki gerekçeler ve sunulan belgeler nasıl davanın kazanılması ve/veya kaybedilmesine önemli derecede etki ediyorsa, üçüncü taraf başvuruların markalar bülten yayınına yapılan ilk itiraz dilekçesi de o denli etkili ve oldukça önemlidir. 

Çünkü ilk itiraz dilekçenize konu ettiğiniz tüm belgeler, gerekçeler ve hukuki argümanlara göre inceleme ve değerlendirme yapılmasının yanı sıra sonradan olası YİDK itirazları ve en önemlisi dava konusu olması halinde yine ilk itiraz dilekçesindeki gerekçeler ve ek belgeler göz önünde bulundurulur.

Örneğin; İlk markalar bülten yayınına aslında haklılığınızı net ortaya koyan bir gerekçe veya hukuki argümanı dilekçenize konu etmediğinizi ancak iş dava konusu yapıldığı zaman dava dilekçenize konu yaptığınızı varsaydığımızda mahkeme bu haklı gerekçelerinizi inceleme dışı bırakabilir. Çünkü; YİDK sizin o günkü iddia ve gerekçelerinize göre karar vermiş ve bu karar yasalara aykırı ise ancak o zaman mahkeme YİDK kararını iptal edebilir.

Dolayısıyla markalar bültenin yayınlanan üçüncü taraf başvurularına yapılan itirazları dava niteliğinde önemsemek ve ona göre iddia, belge ve hukuki argümanlarınızı sunmanız gerekmektedir.

Dahası Yayına İtiraz muhtemel sonuçlarını önceden öngörmeniz de gerekmektedir. Dersim Web Tasarım olarak tüm itirazlar öncesi muhtemel sonuçları ayrıntılı şekilde raporlamasının yanı sıra sonradan ortaya çıkabilecek aleyhe olası riskleri bertaraf edecek yasal altyapı da hazırlamaktadır.

5. İtirazların süresinin uzun olması ve Markalar dairesi İtirazlarından sonra da YİDK nezdinden tarafların kararlara itiraz işlemleri nedeniyle tescil süresi çok uzadığından itiraz edilen marka dosyasının muhtemel sonucu veya varsa başkaca çözümler başvuru sahibine bildirilmekte ve yazılı onay sonrası da marka bülten yayına itiraz yapılmaktadır.

6. Üçüncü taraf başvurularına itirazlara ilişkin bilgi ve tüm işlem ücretleri ve toplam maliyetleri Marka Tescil Ücreti sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İstenen belgeleri bilgi(at)etkinpatent.com e-posta veya 0536 580 3757 nolu WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

 

 1. Vekaletname (TIKLAYINIZ)
  (Noter tastiği gerekmez.)  
a) Başvuru sahibi şirket ise vekil eden alana kısaltma yapmadan ticaret unvanının tamamını yazınız. İlgili alanlara adres, vergi dairesi ve vergi numarası, telefon, e-posta adresi, tarih, kaşe ve imza edilmelidir. 

b) Başvuru sahibi şahıs ise vekil eden alana; Ad Soyad, TC. Numarası, Adres ve varsa vergi dairesi ve numarası,  (yoksa boş bırakabilirsiniz.) telefon, e-posta adresi yazılmalıdır. Alt sağ tarafa ise Ad Soyad tarih ve imza edilmelidir.  

 1. İtiraza konu marka başvuru bilgileri (Başvuru numarası, sahibi vs)
 2. Kart sahibi ile başvuru sahibi farklı ise yazılı olarak bildiriniz.
 3. Havale/EFT yoluyla ödeme yaptıysanız dekont veya ödeme bilgilerinizi bildiriniz.

YORUMLAR

Hizmet ve ücretlerimiz hakkında görüşlerinizi rica ediyoruz.
Müşteri Avatar

Begüm (1 Mart 2020)

Markamıza benzer başvuruya yaptıkları itiraz hem dilekçe içeriği, emsal gösterilen mahkeme kararları ve Türk Patent kararlarıyla itiraz lehimize sonuçlandı hem de çok iyi fiyata hizmet satın almış olduk. Teşekkürler...

Puan:



YORUM YAPIN

Ad Soyad

E-Posta

Telefon

Puan

Yorumunuz